אתם שואלים – אנחנו עונים

 

 

שאלות נפוצות על סרטי התדמית שלנו

מה כלול בחבילה הבסיסית שלנו?

התעריף שלנו כולל הכל, מא' ועד ת' : כתיבת תסריט, רישוי תמונות ועבודות אמנות אחרות, קריינות ברמה גבוהה שמוקלטת במקום, פסקול מוסיקלי ואפקטים של סאונד, לפי הצורך. אנחנו מספקים קובץ MPEG-4 או QuickTime באיכות 1280x720) HD אלא אם כן מצוין אחרת) . לפרסום באתר שלכם או באתרי שיתוף וידאו אחרים. (אם אינכם בטוחים מה ההבדל בין (16:9) High Definition ל- (4:3) Standard Definition, קראו את המאמר בבלוג.)

הסרטון הסופי שייך לכם, אך במסגרת הסכם זה אנו שומרים לעצמנו את הזכות לשתף אותו בפרופיל האינטרנטי שלנו. מובן שנמתין לאישור שלכם שכבר פרסמתם אותו. אנחנו לא משתפים את הקבצים הזמניים (טיוטות) בסוף התהליך, אבל הם נשארים אצלנו כגיבוי וכך במידה ותזדקקו לתיקונים בעתיד, נוכל לעשות זאת בעלות מזערית.

 

איך RFC מצליחה להציע מחיר כה נמוך?

הצוות שלנו ידוע ככזה שגם מעורר עניין וגם מציע מחירים תחרותיים לסרטונים איכותיים. כל זה אפשרי כי אנחנו מקפידים על הוצאות תקורה נמוכות. למשל, במקום לנסוע מפגישה לפגישה ולפתוח משרד שיגרור הרבה הוצאות, אנחנו דוגלים בשיחות וידאו כדי לקדם עניינים. לא שאנחנו עצלנים – במשך השנים גילינו שרק במקרים מעטים אין ברירה אלא להיפגש פנים אל פנים (ובמקרים אלה אנחנו כן יוצאים לאור השמש!). אנחנו גם מעסיקים מדובבים וקריינים משלנו נוסף על צוות מגובש של כותבים ומעצבים גרפיים מוכשרים, שכולם עובדים מהבית.

החלטנו לא להעסיק צוות מכירות יקר – והעסק שלנו משווק מפה לאוזן בלבד. יש כמה הסברים לזרם היציב של לקוחות שמגיעים אלינו: ראשית - תחושת שיתוף הפעולה הנהדרת שאנחנו משרים, שנית - התעריפים, ושלישית, כמובן - איכות התוצאות.

 

כמה זמן לוקח כל התהליך?

מסגרת הזמן המינימלית שלנו ב- RFC (עשרה ימי עבודה) היא הערכה גסה, ואנחנו משתפים אתכם בתהליך היצירתי בכל שלב. כיוון שקצב ההתקדמות תלוי במידה רבה בתקשורת שלנו איתכם, אין אצלנו דד-ליינים או קנסות איחור. אנחנו לא רוצים ללחוץ עליכם או לקבוע תאריך יעד שמותנה בגורמים שאין לנו שליטה עליהם. נתחיל בשליחת טיוטה של התסריט לביקורת שלכם תוך כדי כתיבתו. בכל שלב נמתין לקבל מכם משוב מעודכן בדואר אלקטרוני עם הערות, בקשות, שאלות ולבסוף אישור להתקדם הלאה. כדי לעמוד בלו"ז נבקש שתשלחו לנו משוב תוך 12 שעות ממועד קבלת טיוטה לעיונכם.

אם במשך התהליך של כתיבת התסריט נראה שהסרטון הופך למורכב ו/או ארוך יותר, אנחנו נציע עדכון להצעה זו, שיכלול שינויים הכרחיים במחיר. אתם, כלקוחות, רשאים לדחות את העדכון ולבקש להיצמד לתכנית המקורית או לבטל את הפרויקט בעלות של 30% עבור הזמן שהושקע עד כה.

 

מה לגבי אנימציה בעבודת יד (בסגנון סרט מצויר)? האם היא מייקרת במידה רבה?

אנחנו גאים להציע שני סגנונות וידאו מובהקים: סגנון מסורתי וסגנון אנימציה. הסגנון המסורתי של RapidFire משלב בין דימויים בהירים ומודגשים ובין טקסט בתנועה. כל אלה עוברים הנפשה בכדי לספר את סיפורכם. לעומת זאת, בסגנון האנימציה בעבודת יד משתמשים בדמויות מצוירות כדי לספר את הסיפור. האנימציה אכן מצוירת בעבודת יד קפדנית, ולכן הפקה של סרטון כזה דורשת זמן רב יותר מפרויקטים רגילים וגם עולה קצת יותר (בין 20 ל-25 אחוז). ואולם במקרים מסוימים זוהי הדרך היחידה להוסיף סוג של רגש לסיפור שלכם.

 

אתם נוטים לשנות את דעתכם הרבה? אל דאגה, אנחנו רגילים לזה.

חברות הפקה גדולות רבות גובות כסף מלקוחותיהן עבור כל שינוי או תוספת. אנחנו ב-RFC לא עושים זאת, אבל כן נבקש שתשקיעו הרבה מחשבה בכל סבב שינויים ותשלחו משוב בצורה מסודרת, ולא בקשות דחופות ברגע האחרון. אנחנו משתדלים מאוד להראות לכם חומרים בכל שלב ובמשך כל סבב, וכשאנחנו מקבלים משוב זריז ומפורט, כולם מרוויחים. בדרך כלל נהוג לבצע שלושה עד חמישה שינויים בסרטון. אם יש חריגה מהטווח הזה, אנחנו עשויים לגבות תשלום נוסף בעבור שינויים שדורשים עבודה נוספת או הפקה נוספת של חומר שכבר אושר על ידכם.

 

מה הן אופציות הקריינות והדיבוב?

אנחנו ב-RFC מציעים טאלנט משלנו (זכר עם מבטא אמריקני ניטרלי), כפי שעשינו ברוב ההפקות שלנו. כך אנחנו ממזערים את ההוצאות שלנו מכיוון שאפשר לבצע תיקונים (במידה סבירה) ללא גביית כל תשלום נוסף. אם תעדיפו קריינות מסוג אחר, נוכל להיענות לבקשתכם בעבור תשלום צנוע. תוכלו לציין את סוג הקריינות הרצוי – קול נשי או מבטא אחר – ואנחנו נציע חמש אפשרויות לבחירתכם. מרגע שתחליטו, לא נוכל לשנות את התסריט מבלי לגבות תשלום נוסף בעבור הקלטה מחדש.

 

במקרה שהסרטון מכיל גם צילומי מסך ותמונות, איזה גודל צריך לספק לכם?

סביר להניח שהסרטון שלכם יופק באיכות HD (1280x720), ולכן אם תרצו להראות דף אינטרנט שלם או תמונת מוצר, נבקש שתספקו לנו קובצי תמונה בגודל זה. אם נצטרך לעשות תקריב כדי להדגיש מאפיין או היבט מסוים, נזדקק לרזולוציה גבוהה אף יותר. אם הסרטון שלכם מתוכנן להתפרסם ב-YouTube או בנגנים קטנים אחרים, יהיה קשה לצפות במסך מלא ללא תקריב. אנחנו משתדלים שלא לפקסל תמונה בתקריב קרוב מדי, ובוודאי ניידע אתכם, אם נצטרך משהו ספציפי.

 

מה לגבי לינקים נוספים לסרטון שלי?

זו שאלה נפוצה מאוד. YouTube ו-Vimeo (האתרים הפופולריים ביותר לשיתוף סרטים) לא מציעים זאת כרגע, ומכיוון שברוב המקרים תרצו לשתף את הסרטון שלכם בפלטפורמות שונות, אי-אפשר להפוך את הסרטון שלכם לאינטראקטיבי בפורמט ה-MP4 הנייד. מנהל האתר שלכם יכול באופן תאורטי להוסיף פונקציית קישור של Javascript לנגן בדף שלכם, אך לעתים קרובות הדרך הפשוטה ביותר היא להוסיף קישור ישר מתחת לסרטון בדף. מצאנו גם דרך חינמית וקלה להצמיד לינקים ומידע נוסף לסרטון שלכם באמצעות חברה בשם Viewbix שמוסיפה שכבה לסרטון שלכם ב-youtube או ב-Vimeo, וכך תוכלו לפרסם לינקים אינטראקטיביים ומידע לכל מי שצופה בסרטון.

 

אחרי שחותמים על הטופס, מה השלב הבא?

ברגע שחתימתכם תתנוסס על הקו המקווקו, נבקש שתמלאו שאלון מפורט שיאפשר לנו לרדת לעומק הכוונות, המחשבות, הרעיונות והדרישות היצירתיות שלכם.